Big Foot System

BigFoot System

System Big Foot został zaprojektowany do wspomagania instalacji wszelkiego typu urządzeń na płaskich dachach budynków. Stanowi bezpieczny sposób posadowienia urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz wszelkich związanych z nimi instalacji. System BF był zastosowany na wielu prestiżowych projektach budowlanych jak lotnisko Heathrow, Royal British Legion ( Haig House) oraz uniwersytet w Leeds.

altNie istnieją żadne ograniczenia dotyczące tego, co może być zainstalowane za pomocą systemu BF. Stosując standardowy system ram modułowych można z łatwością dokonać montażu każdej instalacji.

Dający dużą swobodę system BF umożliwia zamianę elementów ram podczas a nawet już po zakończeniu projektu. Stały wzrost wykonywania jednowarstwowych pokryć dachowych stworzył potrzebę użycia łatwo demontowany ch wolno stojących systemów podpór.
W systemie BF, wysokość nóg podpór można precyzyjnie regulować w zakresie 100mm. W ten sposób można skompensować nierówności dachu celu właściwego wypoziomowania urządzenia.

altKlamry blokujące umieszczone po obu stronach ramy poprzecznej podpory po dokręceniu blokują pozycje nóżek urządzenia chłodniczego. Położenie ram poprzecznych podpór można regulować względem ram wzdłużnych dla zapewnienia właściwej pozycji urządzeń, które na nich spoczywają. Stopy i podpory zwykle wysunięte są poza obrys ramy montażowej. Jednak w przypadkach szczególnych mogą spoczywać wewnątrz obrysu ramy.

 

Korzyści

System Big Foot wyznacza nowe standardy w robotach instalatorskich na dachach

 • altRównomierne rozłożenie ciężaru instalowanych urządzeń
 • Każda noga podpory może być usunięta indywidualnie i niezależnie od pozostałych w celu zapewnienia łatwego dostępu do powierzchni dachu
  podczas robót dachowych bez konieczności demontażu całości instalacji
  i urządzeń
 • Zapewnia efektywność kosztową
 • Płaskie opakowania – Łatwy transport
 • Elementy metalowe galwanizowane na gorąco
 • Eliminacja ryzyka utraty gwarancji na powłokę dachową!!!
 • Odporna na penetracje wody przez powłokę wodoszczelną!
 • Nie narusza struktury pokrycia dachuUmożliwia roboty dachowe bez demontażu instalacji
 • Umożliwia prace montażowe bez względu na pogodę

altaltWsporniki ramowe modułowe

W ofercie dostępne są trzy wersje bazowych ram modułowych o długościach 1m, 2m oraz 3m. Z powyższymi wersjami współpracuje 305 mm stopa BF wraz z matą przeciw wibracyjną. Rama jest zrobiona z kształtownika o przekroju 40mm x 40mm.
W przypadku wyższych obciążeń ramy dostępne są na zamówienie.

Odlewy stóp Big Foot ( 305mm, 450mm i 600mm) wykonane są z włókna szklanego i Nylonu odpornego na działanie promieni ultrafioletowych. Niezależnie od tego pod każdą stopę dołączana jest mata antywibracyjna. Elementy metalowe systemu są galwanizowane na gorąca co czyni je odpornymi na warunki atmosferyczne.

W razie konieczności dokonania prac dachowych każda ze stóp może być zdemontowana bez konieczności demontażu urządzeń lub instalacji.

 

alt

System wsporników typu Fix-it Foot

Wsporniki Fix-it Foot, dostępne w sześciu wersjach wymiarowych, służą jako podstawy do bezpośredniego posadowienia urządzeń. Wzdłuż całej długości wspornika wbudowana jest aluminiowa szyna o przekroju 40mm x 20mm. Szyna ta pozwala na przymocowanie do niej instalowanych urządzeń.
System ten jest idealnym rozwiązaniem do montażu mniejszych urządzeń:jednostek zewnętrznych klimatyzatorów domowych, rur, kanałów oraz wiązek przewodów. Zagłębienia w dolnej części podstawy służą kompresji drobnych nierówności powierzchni dachu.

Podstawa wykonana jest z wytrzymałej gumy pochodzącej z recyklingu, która zapewnia własności antywibracyjne będąc jednocześnie rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska.

System wsporników typu Multi Foot

altSystem podpór Multi Foot służy do wielorakich zastosowań jako podpora kanałów wentylacyjnych, wiązek przewodów, etc. W zależności od wielkości prowadzonych instalacji dostępny jest w dwóch rozmiarach (na życzenie wraz z matą antywibracyjną):

Podpora mała:
400 x 180 x 95mm
Dopuszczalne obciążenie: 77kg

Podpora duża:
600 x 220 x 95mm
Dopuszczalne obciążenie: 142kg

Wspornik Multi Foot współpracuje z następującymi elementami dostarczanymi osobno:

 • słupek – kształtownik o przekroju 41mm x 41mm
 • gwintowany pręt montażowy ø 12mm

System wsporników typu H  

System wsporników typu H jest prostym, uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym podparcie rur, wiązek przewodów, kanałów wentylacyjnych, korytek instalacyjnych oraz kombinacji powyższych elementów.

Używając specjalnych wkładek w stopach umieszcza się podpory ( kształtowniki pionowe) o wymiarach 41mm x 41mm. Większość instalacji wsporników typu H wymaga współpracy ze stopami o wymiarach 305mm, jednak w przypadku większych obciążeń istnieje możliwość współpracy ze stopami o wymiarach 450mm.

Zestaw składa się z:

 • dwóch stóp
 • dwóch mat antywibracyjnych
 • dwóch wkładek do słupków (41mm x 41mm)
 • dwóch podpór poprzeczek
 • 4 śrub M10
 • 4 nakrętek

alt

Mała stopa:

305 x 305 x 75mm (dł. x szer. x wys.)
Dopuszczalne obciążenie na zestaw: 100kg
Duża stopa:

450 x 450 x 100mm (dł. x szer. x wys.)
Dopuszczalne obciążenie na zestaw: 150kg

alt System ramowy MegaFoot

System ramowy Mega Foot służy jako łatwa do montażu i demontażu podstawa pod urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne instalowane na płaskich dachach budynków.

System składa się z dużych stóp o wymiarach: 600mm x 600mm wykonanych z bardzo wytrzymałego tworzywa, do których przymocowana jest konstrukcja ramowa.

Na ramach umieszczone są szyny wspornikowe, na których z kolei instaluje się urządzenie. Ilość stóp, wielkość ram oraz szyn zależą od ciężaru urządzenia oraz warunków technicznych

Zalety:

 •  równomierne rozłożenie ciężaru instalowanych urządzeń
 • elementy metalowe galwanizowane na gorąco
 • nie narusza struktury pokrycia dachu
 • umożliwia roboty dachowe bez demontażu instalacji

Oferujemy wszystkie akcesoria niezbędne w Big Foot System:

Dachy pochylone 

Jako rozwiązanie do dachów o niewielkim pochyleniu dostępne są ścięte pod kątem maty antywibracyjne pod stopy Big Foot zapewniające pochylenie stopy pod kątem 2,5˚-5˚ ( zarówno do wersji 305mm jak 450mm).

Podkładki pod stopy  

W przypadku dachów pokrytych powłokami z PCV użycie specjalnej podkładki zapobiega migracji plastyfikatorów pomiędzy stopą a powłoką PCV.

Maty chodnikowe

Położone na dachu zabezpieczają jego powierzchnię przed uszkodzeniem podczas poruszania się po dachu.

Nakładki na stopy

Nakładki wsuwane w górną cześć stopy Big Foot rozszerzają ich zastosowania jako system podpór. Dostępne są następujące wersje: część górna płaska, część górna z dwiema krawędziami, część górna z czterema krawędziami. Każda z nich ma w środku otwór gwintowany M10. Dostarczane wraz ze stopą Big Foot oraz matą antypoślizgową.

 Przelot przez dach

Szybki i prosty sposób przeprowadzenia przewodów lub rur przez otwór w dachu. Kołnierz wokół części dolnej zapewnia pełną szczelność w poszyciu dachu.
Wykonanie z 2mm grubości blachy aluminiowej – lekkiej i nierdzewnej
Okap zapewnia pełną ochronę przed dostaniem się wody deszczowej do środka
Zaokrąglane krawędzie otworu wylotowego chronią przewody izolacje oraz rury
5 wersji wymiarowych (inne wymiary na zamówienie)

Wibromaty

Maty wykonane są ze zmielonej, przesianej i przesortowanej gumy styrenowo-butadienowej. Wewnątrz maty na głębokości 15mm znajduje się metalowa płytka umożliwiająca przykręcenie do niej urządzenia.

 Mocowania do rur

(do systemów wspornikowych typu H, Multi Foot i Fix-it Foot)

Do korytek aluminowych:Uchwyt mocujący z izolacją,Klips do szybkiego mocowania,Klips żłobiony,

Do podpór M8 i M10:Wieszak metalowy,Wieszak plastikowy,Klips do podpory,Wieszak do szybkiego mocowania.

Brak możliwości komentowania